ANALIST MARKETING

MERIDIAN DACIA RENAULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Elaborarea strategiei si a planului de marketing al firmei
-Implementarea, monitorizarea si evaluarea activitatilor de marketing
-Asigura analiza-suport de marketing in scopul atingerii obiectivelor de vinzari si dezvoltarii firmei
-Concepe si organizeaza campanii promotionale si de comunicare
-Analizeaza in mod constant pozitia pe piata a firmei, tendintele pietei- prin cercetari de piata
-Culege informatii cu privire la competitorii firmei:preturi, politici de vanzare, strategie de marketing
-Colaboreaza cu agentiile de publicitate in vederea conceperii de proiecte de marketing
-Evalueaza prin metode specifice satisfactia clientilor si propune planuri de actiune pentru cresterea gradului de satisfactie al clientiilor firmei

CERINTE

Experienta in domeniu, minim 2 ani
Studii superioare de specialitate: marketing/ comert
Abilitati foarte bune de comunicare,de analiza si sinteza a informatiilor
Capacitate de initiativa, creativitate si imaginatie
Abilitati de planificare,organizare si stabilire a prioritatilor
Experienta de lucru cu baze de date
Cunostinte foarte bune MS OFFICE

BENEFICII OFERITE

Salariul oferit : 500 euro
Telefon de serviciu
Cursuri de perfectionare

Din dorinta de a fi cat mai aproape de clientii sai Meridian Dacia Renault prin cele doua locatii ale sale din Bucuresti respectiv din Berceni si Militari pune la dispozitie o variata gama de servicii la standarde occidentale.Printr-o echipa tanara si profesionista, stam la dispozitia dumneavostra pentru a va informa despre toate produsele si serviciile Dacia-Renault si a va ajuta sa luati cea mai buna decizie.