Analist Marketing

MERIDIAN GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaz¿ planul anual de marketing împreun¿ cu celelalte departamente ¿i recomand¿ ac¿iunile necesare atingerii obiectivelor;
- Elaboreaz¿ strategia de comunicare c¿tre publicul extern (publicitate, promo¿ii, pres¿) conform planului de marketing. Asigur¿ leg¿tura dintre companie ¿i agen¿iile de publicitate;
- Coordoneaz¿ desf¿¿urarea evenimentelor: lans¿ri de produs, OPO etc;
- Elaboreaz¿ strategia de comunicare cu publicul intern prin inform¿ri repetate ale ac¿iunilor care au loc în cadrul companiei;
- Identific¿ nevoile clien¿ilor, analizeaz¿ comportamentul acestora, rezolv¿ conflictele ce pot ap¿rea cu clien¿ii sau concuren¿ii;
- Lucreaz¿ în strâns¿ leg¿tur¿ cu toate departamentele din cadrul companiei ¿i ajut¿ la identificarea ¿i rezolvarea nevoilor ¿i problemelor cu care se confrunt¿ acestea;
- Realizeaz¿ studii de pia¿¿ asupra concuren¿ilor ¿i analizeaz¿ activitatea companiei în raport cu ace¿tia;
- Promoveaz¿ imaginea global¿ a companiei;
- Elaboreaz¿ ¿i gestioneaz¿ bugetul de marketing;
- Gestioneaz¿ rela¿iile dintre companie ¿i furnizorii de servicii;
- Îndepline¿te orice alt¿ sarcin¿ trasat¿ de superior care are leg¿tura cu activitatea de marketing.

CERINTE

- absolvent al Facult¿¿ii de Marketing - ASE;
- experien¿¿ pe un post similar - avantaj;
- persoan¿ activ¿, cu foarte bune abilit¿¿i de comunicare, r¿bdare, aten¿ie la detalii;
- abilit¿¿i de organizare ¿i planificare dezvoltate;
- abilit¿¿i de lucru în echip¿;
- prezen¿¿ pl¿cut¿: fizic¿ ¿i limbaj, spontaneitate;
- capacitate de asimilare ¿i procesare a informa¿iilor foarte rapid ¿i capacitate de adaptare la schimb¿ri ¿i situa¿ii speciale;
- cuno¿tin¿e ridicate operare PC (Photoshop, Dreamweaver) - avantaj;
- cuno¿tin¿e limba englez¿ - avantaj.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv: pentru început 500 euro;
- posibilit¿¿i de afirmare ¿i promovare în cadrul unei companii solide.

MERIDIAN GRUP reprezint¿ un punct de referin¿¿ pe pia¿a auto, sub umbrela c¿ruia se pot g¿si solu¿ii pentru vânzare de autoturisme noi (în cadrul a dou¿ dintre cele mai moderne concesiuni Dacia-Renault) ¿i de ocazie, închiriere flote, servicii post-vânzare ¿i vânzare de piese schimb (MERIDIAN SUD ¿i MERIDIAN VEST), servicii de consultan¿¿ ¿i finan¿are (MERIDIAN Leasing) ¿i servicii de taximetrie (MERIDIAN TAXI).