Analist Investitii - AI - B

Human Rent Romania S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBIECTIV:
- Coordonarea si implementarea proiectelor de crestere a
eficientei, prin care se faciliteaza identificarea si
implementarea posibilitatilor de economisire in cadrul proiectului PSO.
- Coordonarea si realizarea analizelor de cheltuieli legate
de aprovizionare si revizuirea efectivului de contracte cu furnizorii si a tranzactiilor legate de acestea.
- Participarea la coordonarea activitatii de achizitionare din punct de vedere metodologic si conceptual precum si a proceselor colaterale
( ofertare, evaluarea ofertelor,
contractare, proceduri de reclamare etc.) pentru a obtine cele mai bune conditii comerciale si tehnice pentru echipamentele , materialele si serviciile livrate.

SARCINI:
- Participa la pregatirea analizelor de cheltuieli.
- Participa la workshopuri impreuna cu expertii in domeniul tehnic, identifica si propune posibilitati de eficientizarea a cheltuielilor.
- Supravegheaza si evalueaza contractele de durata lunga.
- Participa la procedura de ofertare/licitare.
- Conduce negocierile cu privire la conditiile comerciale si participa la negocierile tehnice.
- Pregateste contractele preliminare.
- Executa analize de risc si de piata.
- Intocmeste invitatiile la licitatie, pregateste raporturile de evaluare.
- Dezvolta, intretine si supravegheaza indicatoarele cheie de performanta.
- Adapteaza local contractele Grupului.

CERINTE

- Studii superioare in domeniu ( comert interior/ exterior si /sau stiinte economice).
- 3 ani experienta in domeniul comertului.
- Experienta in negocieri si incheiere de contracte.
- Abilitati excelente de comunicare si de solutionare a problemelor.
- Abilitate de a forma o echipa.
- Abilitate de analiza temeinica.
- Limba engleza fluent.
- Cunostinte IT.
- Permis de conducere Cat.B.
- Constituie avantaj: cunosterea sistemului de
management a intreprinderilor SAP R/3 sau alt sistem de acest gen.

BENEFICII OFERITE

SE OFERA:
- Salariu motivant.
- Oportunitate de avansare in cadrul companiei.
- Mediu de lucru deosebit.
- Oportunitatea contributiei la proiecte foarte mari.

S.C HUMAN RENT ROMANIA S.R.L face parte din grupul multinational HUMAN RENT ROMANIA cu sedii in Ungaria, Cehia, Slovacia si respectiv Romania. Are un numar de peste 5000 de angajati si este agentul care domina piata fortei de munca din Ungaria, in domeniul recrutarii, plasarii fortei de munca temporara si permanenta.
HUMAN RENT ofera o gama larga de servicii cat mai ample in domeniul resurselor umane. Sunt elaborate sisteme de module din care viitorii nostrii partenerii pot
sa-si aleaga solutia ideala:
- CONSULTANTA SI MANAGEMENT IN DOMENIUL
RESURSELOR UMANE;
- INCHIRIEREA FORTEI DE MUNCA;
- ORGANIZAREA CURSURILOR DE LIMBI STRAINE ;
- TRAINING DE PERSONAL.
Dezvoltarea sa dinamica si succesul ei se datoreaza in primul rand faptului ca necesitatile partenerilor de afaceri sunt satisfacute intr-un timp cat mai scurt si intr-un mod profesionist.
Clientul nostru este o companie multinationala care opereaza in industria petroliera avand un ritm alert de dezvoltare, oferind servicii si produse de cea mai inalta calitate.