Analist functional

DocProcess

Job expirat

RESPONSABILITATI

Veti asigura legatura intre IT si utilizatorii finali. Veti lucra cu beneficiarii pentru a le analiza cerintele si a redacta specificatii pentru aplicatii noi sau evolutii ale aplicatiilor existente. Veti lucra cu analisti-programatori si echipele de programare pentru a asigura buna insusire a specificatiilor. Veti dirija modelarea proceselor de intreprindere si produce scenarii de testare aplicabile la nivel functional. Veti colabora cu echipa de training pentru realizarea manualelor, identificarea posturilor implicate si realizarea unui plan de gestiune a schimbarii.

CERINTE

Absolvent al unei facultati cu profil informatic, posedati o experienta semnificativa, de 3 ani minim, ca analist in cadrul unor proiecte de talie importanta. Sunteti riguros, cunoasteti si utilizati metode de modelare, aveti gustul si priceperea comunicarii.
Cunoasterea limbii franceze constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial va fi motivant si va depinde de experienta candidatului.