Analist formare cu franceza nivel avansat

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune:

Titularul postului administreaza aplicatia de gestionarea a sesiunilor de training pe o platforma online, gestionand catalogul de formare si asigurand distributia cursurilor de formare in cadrul perimetrului Société Générale.

Responsabilitati:

‎1. Implementarea activitatilor de gestiune a catalogului de formare
- Asigura crearea si actualizarea ofertei de cursuri in aplicatie la nivelul intregului grup Société Générale
- Califica cererile primite de la clientii interni, identifica si propune formarile deja existente in catalog si care pot corespunde nevoilor clientului.
- Asigura generarea de raportare asupra evolutiei catalogului de formare si a activitatii desfasurate

2. Implementarea activitatilor de distributie a formarilor fata-in-fata
- Asigura suportul necesar stabilirii planului de formare de catre Training Lead
- Colecteaza si centralizeaza nevoile de formare, asigura suport in vederea validarii acestuia
- Programeaza sesiunile de formare pentru cursurile existente, in colaborare cu teamlead-ul echipei
- Asigura suportul logistic pentru sesiunile de formare (formatori, sali, alte nevoi logistice)

3. Implementarea activitatilor de distributie a formarilor online
- Elaboreaza calendarul anual de distributie a cursurilor online din catalogul international.

CERINTE

- Studii superioare
- Cunoasterea MS Office si HTML la nivel mediu spre avansat
- Experienta in domeniul resurselor umane - avantaj
- Cunoasterea unei aplicatii de gestiune a sesiunilor de formare profesionala – avantaj
- Experienta in livrarea de training folosind platforme online - avantaj
- Limba franceza – nivel avansat (vorbit si scris)
- Limba engleza – nivel mediu

Profilul candidatului :
- Persoana serioasa, motivata
- Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor
- Orientare catre client

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
- Tip de contract: contract cu durata determinata 1 an, cu posibilitatea prelungirii

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.