Analist Financiar - Piata Valutara Interbancara

Sc. Grup intercredit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea se adreseaza tuturor categoriilor - Angajati / Angajatori / Liber profesionisti

Analiza indicatorilor tehnici si a evolutiei statistice pentru piata interbancara .
Folosirea unei platforme de lucru specifice in evaluarea posibilitatilor de tranzactionare
Cuantificarea factorilor de risc si de profit
Efectuarea de tranzactii pe piata interbancara

Este o activitate intelectuala ce presupune seriozitate si perseverenta.

Cautam persoane dispuse sa castige un venit suplimentar substantial din aceasta activitate fie full-time fie part-time.

Operatiunile de efectueaza de pe un PC / Windows terminal securizat cu o conexiune stabila si permanenta la internet.

Aflati detalii concrete participand la seminariile de informare.

CERINTE

Varsta peste 22 ani
Studii superioare
Cunostinte operare PC / Windows
Usurinta in navigarea pe Internet
Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu (citit / vorbit)

Candidatul ideal:
- este atent la detalii
- are initiativa si este flexibil
- gandire analitica
- este capabil sa lucreze sub presiune
- persevereaza mereu si are o atitudine pozitiva

BENEFICII OFERITE

Pregatire de specialitate intr-un domeniu de viitor, neafectat de crize economice
Diploma de Trader Analist
Cont demo pentru practica
Cont real din partea firmei
Bonus de recrutare
Bonus de echipa
Ajutor pas cu pas din partea companiei si a echipei

Pregatirea si experienta acumulata in acest domeniu reprezinta un avantaj pentru toti cei care doresc sa isi construiasca o cariera de success in domeniul financiar-bancar.

Firma a fost infiintata are sediul central in Bucuresti si sucursale in majoritatea judetelor.
Principalul domeniu de activitate este intermedierile financiar-bancare, credite de nevoi personale cu si fara ipoteca.

In prezent avem un parteneriat cu Admiral Markets, companie specializata in pregatirea de specialitate pentru Traderi autorizati in domeniu Foreign Exchange Market, acreditata in Europa cu sucursale in peste 15 tari.

Oferim pregatire de specialitate, cursuri si seminarii pentru toti cei interesati sa lucreze profesionist, intr-un domeniu de viitor, neafectat de crize financiare.

De ce trading ?

In tarile dezvoltate, pana la 60% din populatie este angajata in operatiuni pe pietele financiare.

Potrivit revistei Forbes, \\\\\\\"24% din detinatorii averilor de miliarde si-au castigat capitalul pe pietele financiare.\\\\\\\"

George Soros, unul dintre cei mai bogati oameni din lume, a castigat 1.000.000.000$ in 1992 analizand evolutia Lirei in mai putin de o luna.