Analist Financiar (Investitii pe piata de capital)

Ilirika Fin (Membra M-Grup)

Job expirat

RESPONSABILITATI

- monitorizarea companiilor listate la Bursa de Valori Bucuresti sau la alte burse internationale si supravegherea investitiilor de capital
- elaborarea de rapoarte de analiza financiara pe diferite segmente ale pietei de capital
- sesizarea si argumentarea oportunitatilor de investitii pe piata de capital

CERINTE

- studii economice ( finante-banci/contabilitate)
- minim 2-3 ani experienta in piata de capital
- cunostinte operare PC Microfost Office
- cunoasterea limbii engleze la nivel ridicat ( scris, conversatie, limbaj de specialitate)
- abilitati de comunicare, initiativa, asumarea responsabilitatii, spirit analitic

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut;
- formare profesionala continua;
- posibilitati de promovare;
- salariu atractiv in functie de performante;

Ilirica Fin (membra M-Grup) reprezinta o companie care activeaza in domeniul investitiilor pe piata de capital.
M-GRUP reprezinta un ansamblu de 23 de companii cu activitãti diverse, orientate în principal cãtre sectoarele farmaceutic/IT/imobiliar/productie.
Numarul de angajati pe Bucuresti este in prezent de aproximativ 1000.