Analist Financiar Investitii

Global Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ analiza evolutiei pietei de capital si a oportunitatilor de investitii;
¿ elaborarea propunerilor pentru politica de investitii a unuia dintre fondurile de investitii administrate si a unor conturi individuale; prezentarea acestora Comitetului de Investitii din societate;
¿ negocierea termenilor contractuali si a comisioanelor pentru contractele de intermediere cu societatile de servicii de investitii financiare;
¿ coordonarea şi realizarea investitiilor pe piata de capital;
¿ analiza si monitorizarea performantelor plasamentelor pe piata de capital;
¿ monitorizarea structurilor de portofoliu pentru entităţi administrate din punct de vedere al cerintelor de diversificare a acestora.

CERINTE

¿ Cunoasterea legislatiei specifice care reglementeaza domeniul de activitate al companiei, modul de aplicare a acesteia in plan profesional si informare permanenta cu noile acte normative;
¿ Experienta in piata de capital
¿ Experienta investitii/brokeraj
¿ Studii superioare
¿ Cunostinte foarte bune PC
¿ Limba engleza

BENEFICII OFERITE

Pachet de beneficii atractiv + dezvoltare in cadrul unei companii de prestigiu

Vor fi contactati numai candidatii care corespund cerintelor.

Global Consulting is a leading provider of Human Resource Capital Solutions. We offer our clients a broad range of professional services, including: Personnel Recruitment, Executive Search, Compensation & Benefits, Payroll & Personnel Administration, Psychological Assessment, Leased Personnel, Assessement Center and HR Consulting. For more details please visit our Web-site at www.globalconsulting.ro