Analist financiar IMM/Corporatii- Raiffeisen Leasing

Raiffeisen Bank S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste analiza situatiei financiare a clientului in baza unei bune cunoasteri a acestuia si a mediului sau de business;
Coopereaza cu departamentul de vanzari in vederea structurarii tranzactiei de leasing asigurand conformitatea cu politica de creditare a RLRO;
Coopereaza cu celelalte departamente/divizii din RLRo si RBRo in vederea pregatirii aplicatiei de leasing.

CERINTE

Studii superioare economice
Minim 3 ani experienta in activitatea de creditare (risc de creditare/ aprobare), preferabil un an experienta intr-o institutie financiara de dimensiuni mari
Cunostinte privind sectorul business/financiar, legislatia aferenta
Excelente abilitati analitice si de rezolvare a problemelor
Capacitate de prioritizare, rapiditate si abilitate de a lucra in conditii de stress
Abilitati foarte bune de organizare, planificare si atentie la detalii
Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala
Cunostinte foarte bune de limba engleza
Abilitati bune de operare PC

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza dumneavoastra
Pachet de beneficii
Oportunitati reale de dezvoltare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

Raiffeisen Leasing