Analist Financiar - Control Venituri

Blue Air Transport Aerian SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analizeaza si urmareste modul de realizare al indicatorilor financiari prevazuti in bugetul de venituri
- participa la elaborarea si implementarea procedurilor financiare si de raportare in cadrul companiei
- intocmeste raportari financiare si prezinte conducerii societatii solutii de maximizare a indicatorilor de performanta financiara a societatii
- participa la stabilirea obiectivelor financiare si de afaceri ale companiei pe termen mediu si lung
- prelucreaza si gestioneaza informatii economico-financiare impreuna cu echipa de proiect si intocmeste rapoarte financiare
- deruleaza si alte activitati specific centrului de informare financiara
- promoveaza, organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza evenimente si actiuni de informare financiar contabila
- urmareste incadrarea veniturilor in previziuni la nivel de centru de cost si companie
- analizeaza si asigura respectarea politicilor financiar contabile si semnaleaza orice deviere de la aceasta
- propune solutii eficiente pentru problemele financiare aparute in cadrul companiei
- participa la mentinerea unui mediu de lucru eficient intre principalele departamente ale companiei
- efectueaza orice alte sarcini solicitate de catre seful ierarhic

Va rugam sa ne transmiteti aplicatiile dumneavoastra insotita de o scrisoare de intentie,
via myjob sau la adresa: theo@blue-air.ro sau lizett.ruse@blue-air.ro

CERINTE

Viitorul analist financiar va avea un rol deosebit de important in compania noastra, asigurand cu profesionalism si entuziasm suportul necesar pentru clientii Blue Air.

Candidatul ideal ar trebui sa corespunda urmatoarelor cerinte:

- Educatie: absolvent studii superioara Economice;
- Minim 3 ani experienta pe un post similar;
- Cunoasterea a unei limbi straine: de preferat
ENGLEZA
- Aptitudini de comunicare excelente.
- Capacitate de a invata rapid.
- Claritate in exprimare.
- Spirit de echipa si mult entuziasm

Blue Air Transport Aerian este prima companie de low-cost si zboruri charter din Romania, construita in baza modelelor de succese aplicate de catre companiile aeriene din Statele Unite si Europa Centrala si de Vest.
Conceptul de low-cost se adapteaza perfect conditiilor din Romania, unde preturile biletelor sunt inca ridicate si nu se ofera o retea completa de conexiuni cu marile orase Europene.
Obiectivul companiei noastre este sa oferim servicii de calitate la preturi accesibile ca o alternativa la formele de transport terestre existente. Blue Air opereaza de pe Aeroportul International Bucuresti Baneasa, al doilea aeroport al orasului Bucuresti, situat la numai 10 Km de centru, oferind conexiuni dinamice cu orasul si cu Aeroportul International Henri Coanda.