Analist Financiar - Control Bugete

SC SENSIBLU SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea conformitatii contractelor incheiate de reprezentantii Sensiblu cu liniile de buget;
- Verifica si aloca facturile de servicii pe departamente /centre de cost si linii de buget/proiecte;
- Verifica recuperarea discountului in cazul contractelor cu furnizorii, in conformitate cu grila agreata;
- Urmareste respectarea procedurilor de buget la nivelul Departamentelor Operationale;
- Analizeaza centrele de cost si profit lunar si evolutia pentru fiecare linie de buget;
- Transmite lunar raportul detaliat al depasirilor de buget pe Departamente, centre de cost si profit, cu explicatia variatiilor;
- Prezinta Raportul lunar privind provizioanele pe creante si stocuri pt farmaciile alocate;
- Supervizeaza contabilitatea privind inregistrarea costurilor si incadrarea tipurilor de cheltuieli pe departamente, linii de buget.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare de specialitate (Fac. de Stiinte Economice)
- Experienta in analiza si urmarire bugete, raportari realizat vs. bugetat la nivel de centre de cost - profit / proiecte
- Experienta in realizarea de analize financiare, P&L, Cash-flow
- Experienta in realizarea de analize contabile
- Capacitate de analiza si organizare
- Abilitate in a stabili prioritati

BENEFICII OFERITE

Oferim pachet salarial motivant si oportunitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti cu standarde si performante ridicate.

Compania Sensiblu lider de piata, este singurul lant farmaceutic cu acoperire nationala. Face parte din grupul de firme A&D Pharma (unul dintre cele mai dinamice grupuri farmaceutice din Romania).