Analist Financiar Active si Pasive - Divizia Trezorerie si Piete de Capital

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

Managementul riscului de rata a dobanzii
- analiza bilantului si a expunerii acestuia la riscului de dobanda,
- propuneri de pozitionare a bilantului pentru a beneficia de miscarile previzionate ale dobanzilor

Managementul lichiditati
- analiza evolutiei bilantului pe baza previziunilor liniilor de afaceri,
- determinarea necesarului de finantat
- propunerea de modalitati de finantare

Participarea activa in proiectele departamentului

CERINTE

- Minim 1 an experienta in domeniul financiar (contabilitate, analiza financiara);
- Experienta bancara reprezinta avantaj;
- Experienta in Management de Proiect constituie avantaj;
- Cunostinte solide in ceea ce priveste pietele de capital;
- Foarte bune abilitati de analiza si sinteza;
- Abilitati de comunicare interpersonala si prezentare;
- Atitudine proactiva si interes pentru dezvoltare profesionala in domeniului pietelor de capital;
- Foarte organizat/a si cu abilitati de lucru sub presiunea dead-line-urilor.

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin ¿n afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele ¿n realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si ¿ntreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania - Reusim Impreuna!
Impreuna suntem mai puternici!