Analist Financiar

investgo

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analistul financiar monitorizeaza companiile listate la bursele la care oferim acces clientilor , si participa la elaborarea rapoartelor de analiza financiara pe companii, sectoare, piete nationale si regionale:

* Gestionarea bazelor de date referitoare la evolutia pietelor financiare romanesti si straine pentru care oferim servicii
* Informarea clientilor, in mod sistematic sau la cererea lor, in legatura cu evolutia diferitelor segmente ale pietelor financiare romanesti si straine pentru care oferim servicii
* Furnizarea informatilor referitoare la produsele/servicile/procedurile de lucru stabilite de companie in relatia cu clienti pe produsele/servicile existente
* Redactarea de materiale de analiza a societatilor ale caror actiuni sunt cotate pe pietele pe care . oferim servicii.

CERINTE

Cautam o persoana dornica sa isi dezvolte cariera in analiza pe piata de capital si care sa indeplineasca urmatoarele conditii:

* Absolvent studii economice/curs de analiza financiara pe piata de capital
* Experienta anterioara pe o pozitie similara minim 2 ani
* Limba engleza (citit, scris foarte bine, conversatie - fluent)
* Abilitati de comunicare
* Abilitati de lucru in echipa, initiativa.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:

* Pachet atractiv, in functie de performanta;
* Oportunitatea de a lucra intr-o firma dinamica, intr-un business dinamic, alaturi de profesionisti;
* Posibilitati de dezvoltar

As one of the world's premier investment banks, InvestGO serves the needs of our clients by offering a world-class platform coupled with straightforward, intelligent advice. We attribute our long-term success to our commitment of always putting clients' interests first. Whether it's raising capital to meet growth objectives or identifying strategic business partners, InvestGO offers , capital markets, prime brokerage, restructuring, risk and research platform of unrivaled strength and scale.