ANALIST FINANCIAR

SC FINIT CONSULT & MANAGEMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza analize generale pe baza de balanta (B/S), fluxuri de trezorerie (CF) si alte rapoarte financiare
- Identifica problemele in activitatile financiare ale companiilor clientilor.
- Intocmeste documentatia pentru finantarea/ refinantarea clientilor companiei de la institutiile de credit si financiare
- Participa la intocmirea documentatiei in vederea finantarii prin intermediul fondurilor europene
- Realizeaza rapoarte, analize si previziuni privind veniturile si clientii companiei.
- Realizeaza rapoarte, analize si previzuni privind cheltuielile directe , operationale, administrative si de capital pe linii de afaceri si produse pentru clientii companiei.
- Ofera suport in pregatirea planurilor de afaceri pentru clientii companiei
- Realizeaza analiza bugetelor anuale si a previziunilor periodice pentru clientii companiei
- Ofera suport in urmarirea realizarii bugetului pentru venituri si cheltuieli operationale
- Se implica in alte proiecte si sarcini la cererea managerului departamentului si a conducerii companiei

CERINTE

- Studii superioare (preferabil in domeniul economic )
- Cunoasterea procedurilor de lucru cu bancile/ firmele de investitii
- Abilitati excelente de lucru cu MS Office (in special Excel)
- Cunostinte privind tehnici, metode si modele de analiza si previziuni financiare si statistice.
- Capacitate de exprimare in scris fluenta, coerenta si elaborata, in acelasi timp sintetica;
- Cunostinte produse bancare tip credit/ non-credit
- Cunostinte medii de contabilitate , abordare analitica
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Posibilitati avansare in cariera.

Finit Consult & Management SRL este o firma specializata in consultanta de afaceri. Noi va putem ajuta pentru obtinerea unor finantari din programe si fonduri rambursabile si nerambursabile acordate de institutii financiare, nationale si internationale: Uniunea Europeana (Sapard, Phare, Ispa, Ricop), Banca Mondiala, BERD, fonduri de investitii private.