Analist financiar

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colecteaza, intretine, prelucreaza si analizeaza datele si informatiile existente in diferite sisteme, formate si locatii, in vederea realizarii cerintelor de raportare.
- Reconciliarea diverselor rapoarte cu pozitiile din Situatiile Financiare;
- Pregatirea analizelor financiare specifice, pe baza de buget, situatii financiare, alte rapoarte pentru fiecare entitate BitDfender si consolidate, potrivit cerintelor de business si financiare;
- Intocmirea documentatiei de natura financiara necesara pentru diverse proiecte (ex: finantari);
- Participa activ, alaturi de echipa financiara la crearea si implementarea de reguli, proceduri si modele de raportare pentru toate entitatile BitDfender Group.

CERINTE

- Studii economice superioare (Cibernetica reprezinta un avantaj);
- Activitate in domeniu (contabilitate/analiza) minim 1 an
- Cunoastere/aplicare IFRS
- Experienta in lucrul cu module Business Inteligence- avantaj;
- Cunostinte operare PC
- Microsoft EXCEL: Avansat;
- ERP, SQL: avantaj

Abilitati
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Respectare termene de executie;
- Proactiv, membru activ al echipei in care lucreaza;

Limbi straine (vorbit, scris):
- Engleza avansat, Germana/Spaniola reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv
- mediu de lucru dinamic, motivant, sali de relaxare
- servicii medicale, asigurare boala si accidente
- program de lucru flexibil
- dezvoltare personala si profesionala prin cursuri de specialitate

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.