Analist Financiar

Studiourile Media Pro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raportari lunare pentru management: IAS/IFRS (P&L, BS, cash-flow etc.);
Analiza si urmarirea bugetelor;
Raportari privind realizat versus bugetat la nivel de centre de cost-profit/proiecte;
Realizarea de analize financiare, cash-flow, P&L, BS, weekly etc.;
Verificari lunare pentru tipuri de raportari.

CERINTE

Absolvent studii superioare economice (preferabil ASE);
Experienta intr-o pozitie similara de minim 1 an;
Cunostinte de IAS/IFRS;
Cunostinte avansate de operare PC, constituie un avantaj cunoasterea programului SCALA;
Abilitati de analiza, organizare si stabilire a prioritatilor;
Cunostinte avansate de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Salariul negociabil
Transport asigurat

MEDIAPRO STUDIOS SA este cel mai mare furnizor de facilitati si servicii pentru productia de entertainment din Romania (cinema, televiziune, productie publicitara video, evenimente) si una dintre cele mai importante destinatii din Estul Europei pentru casele de productie din intreaga lume. MediaPro Studios si MediaPro Pictures, operatorul sau de business, fac parte din Grupul MediaPro, cel mai mare consortiu media din Romania.

De la infiintare si pina astazi, pe platourile de la Buftea au fost turnate peste 600 de filme, atat productii romanesti, cat si internationale.