Analist Financiar

Studiourile Media PRO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de inregistrarea informatiilor continute de fiecare ordin de achizitie in programul de evidenta;
- Intocmeste, zilnic, raportul de plati;
- Urmareste documentele financiar-contabile si asigura alocarea corecta a acestora pe ordine de achizitie;
- Transmite pachetul de raportare (P&L, componenta venituri/costuri pe proiecte, accruals clienti&furnizori etc.) aferent departamentului, la fiecare sfarsit de luna;
- Intocmeste, lunar, P&L –ul proiectului de care raspunde sau ori de cate ori este nevoie;
- Intocmeste, saptamanal, Cash – Flow-ul aferent unitatii de business alocate;
- Tine evidenta contractelor incheiate lunar de departament si transmite acest raport superiorului direct;
- Raspunde de evidenta comenzilor catre furnizori si se asigura ca acestea sunt in conformitate cu ordinele de achizitie emise.

CERINTE

- Studii superioare finalizate in domeniul economic;
- Experienta de minimum 3 ani intr-unul din domeniile: contabilitate, analiza financiara sau raportare financiara;
- Cunostinte solide de evidenta contabila;
- Limba engleza nivel avansat;
- Cunostinte MS Excel nivel avansat;
- Bun organizator, simt analitic.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea construirii unei cariere de succes in cadrul unuia dintre cele mai importante grupuri media din Europa de Est;
- Lucrul intr-un mediu dinamic, alaturi de o echipa flexibila si competitiva.

MEDIAPRO STUDIOS este cel mai mare furnizor de resurse pentru industria de entertainment din Romania (film, televiziune, spoturi publicitare, videoclipuri, evenimente si sedinte foto) si una dintre cele mai importante destinatii din Estul Europei pentru casele de productie din intreaga lume.
Din 1998 pana in prezent, in Studiourile MediaPro au fost realizate peste 70 de filme, atat productii romanesti, cat si internationale, mai mult de 4500 ore de productie de televiziune, peste 150 de clipuri publicitare, 90 de videoclipuri si sute de evenimente.