Analist Financiar

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Prelucreaza balanta contabila;
- Cifreaza lunar (repreviziune) si anual (buget si trienal) nevoile clientului pentru realizarea obiectivelor previzionate;
-Cifreaza anual bugetul de functionare pentru anul viitor si previzioneaza trienalul;
-Urmareste incadrarea cheltuielilor in previziuni pentru fiecare perimetru de activitate;
-Analizeaza pe baza fiselor de cont, natura tranzactiilor efectuate;
-Analizeaza indicatorii de performanta care stau la baza oricarei repreviziuni, buget, trienal;
-Gestioneaza cheltuielile si veniturile legate de proiectul caruia i se face gestiunea previzionala;
- Urmareste si analizeaza indicatorii de performanta.

CERINTE

-Absolvent (a) de studii superioare profil economic;
- Absolvent (a) a (l) Institutului Franco-Roman de Gestiune sau al Masteratului de Finante si Control de Gestiune (in limba franceza);
- Bune cunostinte de limba franceza, limba engleza constituie un avantaj;
- Capacitate de analiza si sinteza, ascultare si comunicare;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Microsoft Project);
- Permis de conducere categoria B.
- Domiciliul stabil in Bucuresti sau disponibilitate de relocare in Bucuresti.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru international;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial competitiv;
- Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.