Analist financiar

MEGA IMAGE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezinta rapoartele si declaratiile pentru informarea managerilor.
-Participa la imbunatatirea si / sau modificarea procedurilor standard de operare.
-Propune proceduri de control pentru a asigura corectitudinea datelor raportate intern si extern.
-Prezinta analize financiare, interpretari ale variatiilor bugetului, recomandari catre managementul companiei.
-Pregateste bugetul si previziunile.
-Analizeaza informatiile financiare si raporteaza rezultatele in timp util.
-Asigura dezvoltarea previziunilor si a altor rapoarte financiare legate de buget pe termen lung.
- Evalueaza indicatorii financiari de performanta.
-Coordoneaza proiectele incredintate de catre management.
-Raspunde oricarei alte sarcini primite de la managementul companiei.
-Se ocupa de coordonarea si dezvoltarea echipei.

CERINTE

-Studii superioare finalizate (profil economic)
-Limba engleza – fluent
-Persoana analitica, precisa, prompta
-Cunoasterea foarte buna a reglementarilor legale curente
-Experienta anterioara dovedita de minim un an intr-o pozitie similara

Mega Image este o companie cunoscuta pe piata de retail, cu peste 12 ani de experienta in Romania si un lant de 20 de supermarketuri, evidentiata prin serviciile deosebite oferite clientilor si grija fata de angajati.
Parte a grupului belgian Delhaize, grup cu 140 de ani de experienta in comert si peste 2300 de magazine in 8 tari, pe 3 continente, Mega Image se concentreaza pe practici inovative de resurse umane, incluzand training pentru angajati, job rotation, plan de cariera si sistem de compensatii si beneficii adaptate performantelor.

De la candidatii nostri, asteptam sa:
-fie curiosi, sa puna intrebari
-aiba incredere in ei insisi
-actioneze, sa ia initiativa
-fie increzatori, inteligenti, cu o atitudine ¿fresh¿

Adresa noastra de e-mail este: humanresources@mega-image.ro.

Pentru aplicatii on-line, vizitati site-ul nostru www.mega-image.ro

Va multumim pentru interesul acordat companiei noastre!