Analist Documentatie Tehnica

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Valideaza documentatia tehnica pentru marcile Dacia, Renault, Nissan;
-Supervizeaza si valideaza calitatea traducerii documentatiei si utilizarea termenilor tehnici specifici;
-Defineste termenii tehnici specifici in functie de evolutia autovehiculelor pentru cele 3 marci;
-Asigura suport tehnic traducatorilor;
-Se asigura de realizarea up-date-uri pentru documentatia tehnica, in acelasi ritm cu evolutia autovehiculelor.

CERINTE

-Absolvent (a) de studii superioare tehnice, de preferinta Autovehicule Rutiere;
-Minim un an experienta pe un post similar;
-Foarte bune cunostinte de limba franceza si limba engleza;
-Foarte bune abilitati de comunicare in scris si oral;
-Buna cunoasterea a pachetului Microsoft Office.

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru international;
-Oportunitati de dezvoltare profesionala;
-Pachet salarial competitiv;
-Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.