ANALIST DEZVOLTARE SOFTWARE

Scop Computers

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza interviuri cu utiilzatorii/clientii pentru colectarea cerintelor.
- Documenteaza cerintele elaborand cazuri de utilizare, diagrame de flux de documente, etc
- Proiecteaza scheme logice si diagramele de secvente logice
- Proiecteaza si modifica structura bazelor de date
- Intretine dictionarele de date introducand si modificand definitii
- Elaboreaza documentatie pentru programatori si testeri
- Asigura suport pentru echipa de programatori

CERINTE

- Absolvent de studii superioare
- Gandire tehnica analitica
- Abilitati de comunicare
- Capacitate de planificare si organizare a operatiilor si activitatilor
- Interes pentru documentare si solutionarea problemelor
- Specializat si motivat in dezvoltarea si implementarea de aplicatii complexe de baze de date

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- excelente oportunitati de dezvoltare personala si profesionala in cadrul unei echipe de profesionisti

Compania noastra este unul dintre cele mai puternice grupuri de afaceri high-tech din Romania. SCOP Computers inregistreaza astazi peste 10 ani de success in piata concurentiala a serviciilor din Romania in: Distributie IT, Sisteme de Procesare a Documentelor si Solutii IT&C.

Cresterea solida si stabila a operatiunilor firmei a prilejuit demararea eforturilor de cercetare-dezvoltare la o solutie ERP (SMB) competitiva. Finalizarea recenta a dezvoltarii, acompaniata de realizarea de multiple implementari (pilot) au condus la necesitatea dezvoltarii echipei cu un profesionist Analist / ERP Solution.