Analist de Date

IPSOS INTERACTIVE SERVICES EUROPE

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Procesarea datelor, formatarea si uneori analiza bazelor de date: unire de baze, exportul bazelor (folosind SPSS si Excel), tabulare (folosind SPSS, Quantum sau Quanvert);
* Verificarea logica a chestionarelor on-line si a bazelor de date.

CERINTE

* Minim un an experienta - preferabil in domeniul cercetarii de piata;
* Absolvent studii superioare - preferabil Stiinte Economice (Cibernetica/Statistica/Marketing), Sociologie, Matematica, Automatica;
* Cunostinte SPSS - nivel mediu;
* Persoana analitica, organizata, cu capacitati de rezolvare rapida a problemelor, capabila sa respecte termene limita scurte;
* Abilitate de lucru in echipa;
* Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
* Experienta in utilizarea Quantum / Quanvert constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oferim on-the-job-training.

Ipsos se situeaza in top-ul primelor 3 companii de cercetare de piata din lume, este prezent in 49 de tari si isi desfasoara studii la nivel global in peste 100 de tari.
Ipsos a creat un business unitar ¿ cercetare bazata pe chestionar ¿ sustinut prin 5 specializari:
- explorarea potentialului si a tendintelor pietei ;
- testarea de produse si reclame ;
- construirea unei relatii intre producator si consumator ;
- studii de audienta, perceptie si consum media ;
- cercetari sociale si sondaje de opinie.

Ipsos Interactive Services este o structura dedicata cercetarii de piata on-line si functioneaza in doua platforme regionale : America de Nord si Europa.

Ipsos Interactive Services Europe cauta pentru sediul operational din Romania persoane exceptionale pentru a completa echipa de profesionisti in cercetare de piata.