Analist de cost

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileste costurile de vanzare pentru diverse componente de masini pe baza analizelor economice;
- Actualizeaza preturile componentelor de masini;
- Participa la dezvoltarea si punerea la punct a programelor de calcul a costului de vanzare pentru piesele auto;
- Colecteaza, analizeaza si actualizeaza bazele de date privind tehnologiile de turnare(procedee si masini);
- Participa la analiza performantei tehnico-economice a furnizorilor de piese auto;
- Participa la activitatile transversale din cadrul Grupului.

CERINTE

- Studii universitare tehnice si economice ;
- Minim 3 ani de experienta in domeniu industrial;
- Cunostinte avansate de franceza si engleza;
- Capacitate si usurinta in lucrul cu cifrele si cu sistemele informatice.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.