Analist Date Gestiune si Vanzare -RETAIL

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analist Date Gestiune in Retail (Excel avansat)

Important retailer de articole sportive cu o prezenta in mediul online si offline- prin magazine fizice situate la nivel national.

Cautam un analist date de gestiune care sa realizeze in Excel rapoarte si previziuni cu privire la stocuri (analize rulaje pe magazine, analiza stocuri in vederea reducerilor) si analize de vanzare.

Responsabilitati:
Export baze de date in Excel din softul de gestiune al companiei (ERP);
Realizare rapoarte si analize de vanzare si gestiune in Excel cu privire la stocuri, rulaje pe magazine in functie de sezonalitate;
Analize si previziuni pentru achizitii, campanii, promotii;
Rapoarte de vanzare la cererea conducerii;
Flexibilitate de a te implica la nevoie si in alte activitati administrative.

CERINTE

Cerinte:
Experienta in retail, logistica , analiza date business si lucru cu baze de date mari de gestiune;
Excelente abilitati de analiza business, baze de date in retail, analize de vanzari;
Relationare cu echipele de achizitii, brand managerii pentru realizarea previziunilor de stoc, rapoarte de vanzare catre conducere;
Experienta de lucru in Excel si cu baze de date (pivoti, functii, VLOOKUP etc.);
Intelege mediul de business si are experienta anterioara pe pozitii similare, avantaj RETAIL.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
Contract de munca sau/si colaborare (dupa caz);
Program full time, L-V;
Locatie centrala: zona Unirii;
Pachet salarial negociabil in functie de experienta.

"Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)
Simți că a venit momentul să faci o schimbare în carieră? Dacă ești în căutarea unui job de calitate, te invităm să ne trimiti cv-ul. Astazi poate fi prima zi în care să vă valorificați potențialul exact așa cum doriți.