Analist date

Domo Retail SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Realizeaza analize de date si pregateste rapoartele pentru management
2. Analizeaza profitabilitatea, atat in cazul dezvoltarii de noi produse de retail, cat si pentru produsele existente
3. Realizeaza modele de profitabilitate standard si asigura suportul pentru parametrizarea acestora in vederea sustinerii deciziilor de business
4. Monitorizeaza si analizeaza profitabilitatea categoriilor de produse existente comparativ cu rezultatele prognozate si cu bugetul;
5. Intocmeste si prezinta rapoartele (saptamanale,lunare,trimestriale) privind evolutia produselor de retail
6. analiza performantei campaniilor de marketing
7. optimizarea alocarii de resurse (logistica, stocuri, personal)
8. analiza baze de date
9. raspunde de corectitudinea si predarea la termen a situatiilor si raportarilor solicitate de conducerea companiei
10. Elaboreaza formate de raportari;
11. Analizeaza cerintele de raportare interna si externa, creeaza sau actualizeaza modele de raportari si analiza, asigura implementarea rapoartelor in sistemul financiar;
12. Verifica si analizeaza structura de date din system; identifica si corecteaza erorile;
13. Analize specifice vanzari/magazine/sortimente/zone geografice
14. Supervizarea si optimizarea vanzarilor sortimentelor din responsabilitate;
15. Implicare in activitati de marketing pentru sortimentele aflate in responsabilitate;
16. Realizeaza analize si rapoarte de vanzari pe categorii de produse sau magazine;
17. Raporteaza directorului financiar.

CERINTE

- Studii superioare sau student in an terminal (de preferat la Politehnica/Matematica)
- Cunostiinte solide de Excel si cercetari operationale
- Foarte buna capacitate organizatorica
- Gandire analitica
- Persoana dinamica, cu abilitati dezvoltate de comunicare si relationare
- Capacitatea de munca sub stres, cu termene limita si respectarea acestora
- Cunostiinte PC
- Lb. Engleza - avansat

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant + bonuri de masa
- Oportunitati de dezvoltare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

Vrei sa faci parte din echipa Domo?

Suntem o companie cu potential dovedit, unul dintre cei mai puternici retaileri de electronice, electrocasnice, IT si telecom din piata romaneasca.

In filozofie, DOMO inseamna ca avem un set de valori pe care nu le-am incalcat niciodata - respectul fata de cuvantul dat, parteneriatul, perseverenta si seriozitatea.

Vrem sa fim perceputi ca unul din cei mai onesti si de incredere parteneri din mediul de angajatori, iar angajatii nostri sa ne vada ca cei mai apropiati de nevoile lor si sa ne prefere pentru oportunitatile reale de cariera, pentru mediul tanar si dinamic in care isi pot desfasura activitatea.

Nu ezita si aplica acum!
Oportunitatile cresc odata cu oamenii!