ANALIST DATE

S.C. DOGAN MEDIA INTERNATIONAL S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Recolteaza zilnic informatii si date din surse pre-stabilite;
- Modereaza focus- grupuri in mod periodic;
- Centralizeaza datele in format electronic;
- Transmite toate aceste date catre Managerul Cercetare, periodic sau la cerere;
- Face rapoarte de activitate periodic si le inmaneaza sefului direct;
- Colaboreaza cu ceilalti Analisti Date;
- Se subordoneaza Managerului Cercetare si Directorului de Vanzari.

CERINTE

- Licentiat/ a in Sociologie, Stiinte Economice sau Informatica;
- Minimum 1 an experienta in Cercetare sau in domeniul televiziunii;
- Cunostinte medii de Marketing;
- Excelente abilitati de operare PC (MS Office) si cunoasterea programelor statistice (preferabil INFOSYS sau SESAME);
- Cunoasterea limbii engleze, nivel avansat (scris, vorbit);
- Persoana analitica, cu spirit de observatie si putere de concentrare, atentie la detalii, bune abilitati de lucru cu cifrele;
- Pasiune pentru domeniul media.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial consistent;
- mediu de lucru modern si stimulant;
- oportunitati de dezvoltare profesionala.

Dogan Media International S.A., actionarul postului TV KANAL D in Romania, este filiala locala a celui mai mare grup media din Turcia, Dogan Yayin Holding, cu un portofoliu care include titluri precum CNN Turk, Kanal D, Turkish Daily News, Hürriyet, Milliyet, Star TV, Fanatik, etc. Grupul are parteneriate si joint ventures cu grupurile media internationale lider pe piata- Timer Warner (canalul de stiri CNNTurk), Burda (revista), TF1 (teleshopping), Egmont (carti pentru copii) and Axel Springer (radiodifuziune), avand filiale pe pietele din Germania, Rusia, Ucraina si acum si Romania.

Astazi, KANAL D in Romania are 150 de angajati si continua sa isi extinda echipa cu tineri entuziasti care doresc si depasesc limitele pietei media de azi. Daca te recunosti in portretul de mai jos si esti pasionat de media, poti deveni si tu parte a echipei KANAL D. Aplica acum!