Analist contabil fiscalitate

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura cunoastearea si aplicarea corespunzatoare la nivelul bancii a reglementarilor fiscale, a instructiunilor si procedurilor interne privind impozitele si taxele fiscale si parafiscal si a impozitelor locale;
Intocmeste declaratiile privind impozitele directe, indirecte, taxelor fiscale si parafiscale si asigura transmiterea lor in termen catre autoritati;
Asigura ordonarea la plata in termenele legale a impozitelor si taxelor datorate in nume propriu sau retinute la sursa;
Asigura declararea in termen catre autoritati a punctelor de lucru;
Comunica solutiile fiscale pentru operatiunile ce implica reglementarile legale privind impozitul pe profit, impozitul pe venit, TVA;
Asigura realizarea supravegherii permanenta a conturilor privind obligatiile fiscale si supravegherii permanentaa procedurilor.

CERINTE

Experienta 2-3 ani in domeniu;
Cunoasterea legislatiei in domeniul fiscal;
Cunoasterea limbii engleze/franceze scris/vorbit bine;
Capacitate de analiza;
Buna organizare si planificare a timpului de munca;
Preocuparea pentru studiu individual.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Posibilitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.