Analist comenzi aprovizionare / vanzare

Vigra Marketing & Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestionarea bazei de date de clienti, furnizori, articole si liste de preturi;
- procesarea comenzilor de vanzare;
- lansarea comenzilor catre furnizori;
- gestionarea stocului de produse in scopul optimizarii acestuia;
- transmite confirmari de comanda clientilor;
- intocmeste si urmareste plata facturilor proforme de marfa si de avans;
- intocmeste facturile de retur clienti;
- comunica cu clientii si furnizorii pentru solutionarea diferitelor aspecte legate de aprovizionare/vanzare;
- propune modalitati de imbunatatire a procesului de vanzare-aprovizionare.

CERINTE

- absolvent studii superioare economice sau tehnice;
- minim 1 an experienta de lucru intr-un sistem informatic ERP (MFG/PRO constituie un avantaj);
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte de gestiune a bazelor de date;
- cunostinte solide de operare PC.

Suntem o companie de import si distributie produse industriale la nivel national, infiintata in 1995, avand 55 de angajati, 3 locatii de depozit si service pentru echipamente electrice, hidraulice si pneumatice.
Locatia jobului va fi la sediul central al companiei VIGRA Marketing & Services, in Otopeni: House Business Center, Calea Bucurestilor nr. 11A (din Piata Unirii, Piata Victoriei si Piata Presei Libere exista numeroase mijloace de transport: Expres 783, Maxi-Taxi, RATB).
Pentru mai multe detalii vizitati site-ul companiei noastre www.vigra.ro.