ANALIST CHIMIST

SC LAROPHARM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-efectuarea analizelor de laborator necesare la receptia materiilor prime si ambalajelor;
-efectuarea analizelor de laborator pentru controlul interfazic si controlul produsului finit;
-intocmirea rapoartelor de analiza si testare inurma determinarilor efectuate pe materii prime, control interfazic si produs finit;
-dezvoltarea si validarea metodelor de analiza.

CERINTE

-absolvent studii superioare -facultatea de chimie;
-experienta in domeniu minim 3 ani;
-experienta in HPLC, GC si MS in domeniul analizei si controlul medicamentelor;
-cunoasterea ghidurilor ICH, EMEA,FDA;
-cunoasterea limbii engleze-nivel mediu;
-abilitati de comunicare si lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

-salariu atractiv

Companie nationala, important producator si distribuitor de produse farmaceutice si suplimente nutritive, activa pe piata de profil incepind cu 2001, aflata in continua expansiune.