ANALIST CALITATE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea companiei: Societate comerciala cu pozitie majora pe piata gazelor din Romania, clientul nostru inregistreaza peste 30 de ani de experienta in domeniul distributiei si comercializarii gazelor naturale.

Responsabilitati:
Concepe si elaboreaza modele de documente aferente SMC;
Consiliaza responsabilii de proces in elaborarea Planurilor de calitate si a procedurilor de lucru;
Redacteaza logigramele din Planurile de calitate si procedurile de lucru aferente;
Efectueaza impreuna cu responsabilii de proces de la nivelul tuturor Directiilor-Comercializare, Resurse Umane, Achizitii si Servicii Generale, Financiar Juridic, Dezvoltare- analizele de proces si participa la redactarea inregistrarilor aferente acestora;
Introduce in Baza de Date documentarea, documentele SMC si gestioneaza Baza;
Participa la auditurile interne ale Sistemului de management al calitatii la nivelul societatii;
Identifica si monitorizeaza neconformitatile de calitate, corectiile si actiunile corective/preventive identificate si supravegheaza eficacitatea acestora, la nivelul societatii;
Participa la realizarea Programului de instruire privind managementul calitatii la nivelul societatii;
Participa la analizele de proces efectuate de responsabilii de proces.

CERINTE

Studii superioare ;
Minim 2 ani in domeniul Managementului Calitatii ;
Instruire in domeniul Managementului Calitate-Mediu ;
Instruire Auditor intern Calitate-Mediu ;
Abilitati de comunicare verbala si scrisa ;
Planificarea si prioritizarea activitatilor ;
Adaptare la schimbare ;