ANALIST BUGET

MIDOCAR OTOPENI

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Sarcina principala este participarea la intocmirea bugetului
2. Acordarea suportului necesar departamentelor in pregatirea bugetului.
3. Verificarea proiectiilor bugetare ale departamentelor si sesizarea eventualelor necorelari.
4. Centralizarea bugetelor departamentelor pe puncte de lucru si pe total societate.
5. Transmite la sfarsit de luna fiecarui department situatia buget/ realizat.
6. Acorda asistenta departamentelor in analiza variatiilor buget / realizari.
7. Participa la intocmirea rapoartelor si analizelor lunare, trimestriale catre Administratorii societatii si catre Asociati.
8. Intelegerea tuturor aspectelor legate de inregistrarea veniturilor si cheltuielilor.

CERINTE

- Intelege impactul inadvertentelor in raportare
- Identifica prioritatile
- Aptitudini analitice
- Receptiv/cooperant in acordarea suportului financiar si clarificarilor colegilor care nu au o pregatire financiara.
- Proactiv si energic
- Intelege in detaliu bugetul societatii si procesul de bugetare
- Detine cunostinte solide de contabilitate
- Intelegerea completa a operatiunilor si inregistrarea acestora cu alocarea pe centre de cost.
- Are cunostinte solide de calculator (Excel obligatoriu)
- Studii economice superioare
- Min. 2 ani experienta in Financiar (preferabil in department Buget)

Infiintat in 1992, MIDOCAR este unul dintre cei mai importanti dealeri Volkswagen si Audi din Romania.
Experienta dobandita in acest timp - fiind primul dealer Volkswagen din Romania - garanteaza calitatea tuturor serviciilor pe care le oferim:
- consultanta in alegerea celor mai potrivite autoturisme,
- propuneri avantajoase de finantare,
- service complet pentru intreaga gama de autoturisme Volkswagen si Audi
- piese de schimb din stoc sau la comanda