ANALIST BANCAR (Divizia Trezorerie)

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizeaza portofoliile de instrumente financiare;
- Constituie si urmareste garantiile (depozite interbancare sau titluri de stat) depuse pentru operatiuni de decontare la BNR, ain conformitate cu legislatia si normele aplicabile ;
- Proceseaza rapoartele de tranzactionare referitoare la activitatea fondurilor de investitii si a societatilor de servicii si investitii financiare;
- Administreaza conturile clientilor aflate ain custodia banci;
- Calculeaza valoarea activului net pentru fondurile de investitii pentru care banca desfasoara servicii de depozitare, urmareste incasarea comisioanelor aferente si raporteaza catre BNR valoarea activului net certificat;
- Intocmeste studii, rapoarte si analize referitoare la mediul macroeconomic, sistemul bancar si pietele de capital.

CERINTE

-Licentiata in stiinte economice;
- Buna cunoastere a limbii engleze (scris si conversatie);
- Cunoasterea foarte buna a legislatiei pietei de capital.

BENEFICII OFERITE

Aplicatiile vor fi tratate confidential.

Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.

Misiunea LIBRA BANK este sa ofere pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor tale financiare. Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie, este un partener financiar, care te asculta, te intelege si iti ofera solutiile cele mai potrivite.