Analist bancar Controlling, Bucuresti

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala care activeaza in domeniul bancar.

Responsabilitati:
1. Efectueaza planificarea in cadrul procesului de bugetare a costurilor, investitiilor si veniturilor aferente activitatii de IT.
2. Solicita si centralizeaza propunerile centrelor de cost privind estimarile de buget.
3. Furnizeaza raportari privind bugetele de proiecte, investitii si amortizare pentru conducerea bancii si pentru Holding.
4. Colaboreaza cu Directia/ firma de Contabilitate si Departamentele din IT in vederea asigurarii inregistrarii corecte in conturi a cheltuielilor, investitiilor si veniturilor aferente activitatii de administrare Proprietati.
5. Participa in alte activitati in materie de Costs Controlling dupa caz.

Contract initial pe perioada determinata de 9 luni, cu posibilitate de prelungire.

Pentru aplicatie, asteptam cv-ul dvs pe adresa de e-mail i.achim@trenkwalder.ro, specificand postul pentru care aplicati.

CERINTE

- studii superioare economice/ tehnice
- vechime in activitate de Controlling de minim 1 an
- cunostinte PC: MsOffice, Access, SAP
- cunostinte contabilitate: RAS, IFRS
- cunostinte de limba engleza - nivel mediu - avansat
- cunostinte privind reglementarile in domeniul bancar
- abilitati de organizare, planificare si lucrul cu documente si cifre

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).