Analist Achizitii Mecanice

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

IMSAT SA Bucuresti, Directia Achizitii si Logistica;
Postul se subordoneaza Sefului Departamentului Achizitii si nu are oameni in subordine

Responsabilitati:

- Actualizeaza si verific¿ periodic stocul de materiale, produse si materii prime; stabileste graficul privind cantit¿tile si termenele de livrare pe baza c¿rora urmeaz¿ lansarea comenzilor de achizitionare.
- Deruleaza contractele cadru cu furnizorii principali si comenzile punctuale cu ceilalti furnizori interni si externi;
- Pregateste si lanseaza cereri de oferta; analizeaza ofertele din punct de vedere comercial; urm¿reste derularea comenzilor si intervine cu modific¿ri sau complet¿ri la comenzi;
- Pe baza documentelor de receptie (NIR, factura) propune decontarea de materiale; Verific¿ depozitarea corespunzatoare a materialelor.
- Participa la selectionarea furnizorilor, facand propuneri in acest sens; participa la negocieri; Redacteaza contracte/comenzi; urmareste indeplinirea clauzelor contractuale;
- Contribuie la realizarea si intretinerea bazei de date referitoare la activitatea desfasurata; face propuneri pentru planul de aprovizionare cu necesarul din tara si/sau import; ia masuri pentru preintampinarea formarii de stocuri supranormative si de valorificarea operativa a celor disponibile

CERINTE

Studii tehnice absolvite, preferabil UPB
Experienta de minim 1 an intr-un post similar in domeniul achizitiilor mecanice (tevi, profile,metale, tabla, suruburi, etc)
Carnet de conducere cat.B fara incidente
Cunostinte foarte bune de: MS Office (Word, Excel), Internet, Outlook Express
Cunoasterea Limbii engleze - nivel mediu
Disponibilitate de deplasare
Capacitate de analiza si sinteza, bune aptitudini de comunicare si organizare
Viteza de reactie, promptitudine, lucru in echipa
Energic, proactiv, onest.

BENEFICII OFERITE

Conform CCM (contract colectiv de munca), posibilitati de promovare functie de perfomantele obtinute

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale