Ajutor contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale anuale
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile;
- Mentine relatia cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, Somaj, etc.).

-aranjarea dosarelor si verificarea jurnalelor;

· ordine de plata, relatii cu banca

· Introducerea datelor în sistem informatic, conform procedurilor de lucru

· -Intocmire Registru de Casa;

· -Inregistrare deconturi cheltuieli;

· -Evidenta tipizate fiscale, lansare comanda;

· -Intocmirea documentelor necesare efectuarii

CERINTE

cunostiinte temeinice de operare PC ( Excel, Word)
- studii medii economice finalizate sau experienta de cel putin 1 an in domeniul economic;
- cunoasterea limbii engleze - nivel incepator reprezinta avantaj
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

- rezistenta la operatii repetitive;