SALES EXECUTIVE

SEAL EXPRESS LOGISTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica potentialii clienti;
- creeaza si mentine baza de date cu firmele contactate de catre SEAL EXPRESS LOGISTICS;
- contacteaza clienţii existenţi şi clienţii potenţiali;
- viziteaza clienţii potenţiali şi pe cei existenţi cu scopul prezentării ofertei de produse şi identificării cerinţelor clientului;
- transmite oferte catre clienti;
- primeste raspunsul de la client, oricare ar fi acesta (transmiterea unei comenzi ferme si/sau semnarea contractului, amânarea incheierii unei relatii contractuale sau si refuzul incheierii unei astfel de relatii) sau ia act de lipsa unui raspuns;
- inregistreaza reclamaţiile formulate de catre clienti si le transmite sefului ierarhic superior;
- negociaza contractele cu clientii;
- negociaza navlurile pentru transporturile efectuate cu liniile maritime si tarifele pentru transpoturile efectuate cu alti furnizori de servicii de transport si servicii logistice;
- reprezinta interfata cu clientul in realizarea comenzilor preluate;
- urmareste intreaga derulare a contractului si ia masurile ce se impun pentru buna desfasurare a relatiei comerciale stabilite cu clientul;
- respecta ordinele primite de la superiorii ierarhici si aplica aceste ordine;
- colaboreaza cu celelalte departamente/compartimente din cadrul societatii;
- centralizeaza lunar rapoartele de activitate ale departamentului de vanzari, primite de la personalul din subordine;
- analizeaza activitatea departamentului de vanzari, intocmeste si transmite saptamanal raportul de vanzari, catre directorul general;
- coordoneaza si raspunde de intreaga activitate a departamentului de Vanzari;
Beneficii: se va discuta in cadrul interviului.

CERINTE

Persoana cu experienta in transport maritim/aerian/rutier de marfuri, shipping, logistica, freight forwarding si, FOARTE IMPORTANT, abilitati dezvoltate in vanzari.

BENEFICII OFERITE

Se va discuta in cadrul interviului.

Casa de expeditii(freight forwarding company) ce se ocupa cu furnizarea de servicii logistice integrate(ex. organizarea de transporturi maritime, aeriene, rutiere, depozitari de marfuri, manipulari de marfuri, comisionariat vamal, etc).