Ai cunostinte Electrice si esti vorbitor nativ de limba Franceza / Germana?

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie ce activeaza in domeniul managementului energiei.

 Urmareste si actualizeaza baza de date;
 Identifica nevoia clientului si potentialele contracte de servicii de mentenanta;
 Analizeaza si recomanda pro-activ oferte specifice in apelurile outbound;
 Transfera oportunitatile identificate catre echipele de vanzari si urmareste finalizarea procesului de vanzare;
 Colaboreaza cu departamentul de Marketing pentru lansarea de noi servicii;
 Asigura traininguri pe produs si pe proces pentru ceilalti membrii ai echipei;
 Mentine legatura intre clienti, echipele de servicii si departamentul de Marketing privind calitatea serviciilor, promptitudine si oferta;
 Mentine actualizate cunostintele despre produse / solutii / servicii si prospecteaza piata concurenta.

CERINTE

 Minim 3 ani experienta in suport tehnic, vanzari si / sau customer service.
 Studii superioare finalizate in domeniul electric reprezinta un avantaj;
 Cunostintele tehnice / electrice de lucru sunt un plus;
 Cunostinte avansate de limba engleza si limba tarii pentru care ofera suport: Germana sau Franceza (obligatoriu nivel C1 – C2)
 Persoana flexibilitate cu capacitate de asimilare rapida a cunostintelor noi;
 Abilitatea de a dezvolta si mentine relatia cu clientii;
 Abilitati de prioritizare a proiectelor in derulare;

BENEFICII OFERITE

Se Ofera:

Pachet salarial atractiv;
 Oportunitati de dezvoltare profesionala;
 Training on the job.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).