Agenti zona - Vanzari Distributie - domeniul Home Textile

Easy Mobile Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea zonei alocate / pietei si aducerea de noi clienti; administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
- Pregatirea documentelor necesare procesului de vanzare (oferte de pret, contracte);
- Prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- Deplasarea in zona alocata, pe rutele stabilite, atat pentru gasirea unor clienti noi cat si pentru a lua comenzi, a livra marfa si a incasa;
- Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
- Gestionarea relatiei cu clientul atat din perspectiva vanzarii cat si a incasarii;
- Responsabil de recuperarea creantelor in raport cu clientii din portofoliu;
- Pastrarea, actualizarea si prezentarea periodica Directorului de Vanzari&Marketing a listei de clienti, fiselor de clienti actualizate si a listelor de contracte in desfasurare pe categorii;
- Efectuarea de rapoarte si analize despre activitatea depusa si transmiterea lor la termenele stabilite;
- Monitorizarea informatiilor despre concurenta si a modificarilor aparute in activitatea clientilor;

CERINTE

- Experienta, min 3 ani, in vanzari/livrari distributie;
- Experienta in lucrul cu segmentul de firme SMB&SOHO avantaj);
- Abilitati de comunicare adaptive functie de interlocutor;
- Capacitatea de a obtine recomandari;
- Buna orientare in spatiu, sa cunoasca foarte bine zona alocata;
- abilitati de negociere si vanzare.
- spirit antreprenorial; dorinta de a castiga bine, corect, serios, cinstit, responsabil, loial,ordonat, bine organizat;
- prezenta placuta si ingrijita;
- sa utilizeze si sa respecte standardele companiei;
- bun conducator auto, permis auto categ B - optional dar constituie avantaj;

BENEFICII OFERITE

- functie de potentialul zonei oferim contract full time, part time sau colaborare pe proiect
- oferim comision din vanzari
- instruire initiala si periodica;
- oportunitati de promovare;

Firma distributie produse Home Textile, cu sediul in Bucuresti, cu parteneri in toata tara, reprezinta in Romania mai multe branduri, produse de lux, premium sau economice.
www.valeron.ro
www.issimo-home.ro
www.dormia.ro