Agenti turism intern si extern

Travel House International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preluare solicitari/prezentare oferte clienti
- rezervare-vanzare servicii turistice externe/interne
- organizare si planificare evenimente
- corespondenta cu clientii si furnizorii
- intocmire documente fiscale si de calatorie

CERINTE

- studii superioare
- experienta intr-un post similar minim 1 an
- experienta de lucru cu sistemele de rezervari Dertour, Neckermann, Amadeus etc(pentru agentii de turism extern)
- cunostinte bune de operare pc (word, excel, www)
- limbi straine: engleza, *germana(constituie un avantaj)
- capacitate de lucru in echipa
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare
- abilitati de organizare si planificare, adaptabilitate

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- bonusuri si beneficii diverse
- training si team building periodic
- posibilitatea de a face cariera intr-o echipa tanara si dinamica

Agentie de turism cu capital privat integral romanesc, acreditata IATA si membra ANAT, avand ca principal subdomeniu de activitate turismul de afaceri.
Agentie de turism tour-operatoare, autorizata Thomas Cook, Neckermann Reisen si Dertour.