Agenti si Consultanti imobiliari

Tandem Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie imobiliara de top, cu o prezenta puternica si constanta pe piata nationala.
Avand o cultura a performantei remarcata, apreciata si rasplatita in egala masura de catre clienti si de angajati, compania a lansat un program intesiv de dezvoltare a echipei de
Agenti si Consultanti imobiliari.

Componenta externa a programului vizeaza identificarea si atragerea talentelor in vederea unei formari profesionale structurate pe durata a 3 luni.

Pentru etapa care va demara la 1 noiembrie, cautam candidati cu potential, atitudine si motivatie puternica, capabili sa pastreze ritmul alert al organizatiei si sa sustina calitatea recunoscuta a serviciilor.

Daca vrei sa devii unul dintre specialistii a caror voce conteaza in domeniul imobiliar si consideri ca ai calitatile necesare, te rugam sa ne transmiti astazi candidatura, constand intr-un CV actualizat si raspunsuri detaliate la interviul on-line.

Descrierea postului

1.Identificarea cerintelor clientilor, corelarea cererii cu oferta, negocierea, incheierea si derularea contractelor in acord cu planul de business.
2.Integrarea intr-o echipa de profesionisti, prin cunoasterea la nivel de excelenta a realitatilor pietei, intelegerea procesului de business, identificarea corecta a nevoilor clientului, elaborarea ofertelor personalizate cu valoare adaugata si derularea ireprosabila a contractelor
3.Intelegerea si promovarea standardelor de rigoare, etica, respect, loialitate, disciplina, punctualitate, integritate si profesionalism.

CERINTE

Cerinte

Pentru a corespunde pe deplin statutului de consultant imobiliar si pentru a obtine toate beneficiile deosebite pe care le au adevaratii profesionisti in acest domeniu inalt competitiv, sunt necesare urmatoarele:

-studii superioare
-experienta in vanzari de servici sau bunuri de folosinta indelungata
-cunostinte de economie, legislatie, statistica, ingineria constructiilor
-cunostinte de limba engleza
-abilitati de operare PC
-carnet auto
-o personalitate placuta si un aspect ingrijit
-onestitate
-atitudine orientata spre rezultate
-perseverenta
-capacitatea de a initia si sustine proiecte pe termen lung
-motivatie puternica pentru castig financiar semnificativ
-abilitati de negociere
-disciplina si putere de munca
-capacitate de judecata si maturitate
-o buna memorie vizuala si a numelor
-capacitatea de a opera cu informatii din variate domenii si de a face asociatii rapide
-echilibru emotional
-incredere in sine
-o buna cunoastere a zonei de referinta
-motivatie puternica pentru o cariera reala in domeniu

Daca ai bifat o parte dintre cerintele de mai sus si lista te provoaca sa te dezvolti pentru a corespunde profilului ideal, te asteptam la interviu.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
•cariera de mare anvergura intr-un domeniu cu provocari si beneficii de amploare
•companie puternica, un mediu de lucru la standarde occidentale
•echipa de profesionisti, un sistem de munca bazat pe dezvoltarea continua si adecvarea la cele mai bune practici din domeniu
•o cultura a muncii bazata pe masurarea rezultatelor in acord cu obiectivele propuse
•formare de specialitate sustinuta si asistata de profesionisti
•pachet salarial definit gradual in acord cu potentialul si cu realizarile
•posibilitatea unor venituri la cote exceptionale, in acord cu rezultatele

Tandem Consulting este o firma de consultanta HR care traieste in epoca e-business. Misiunea noastra este de a identifica si de a pune in valoare potentialul uman. Sprijinim astfel organizatiile sa-si valorifice principala lor resursa - oamenii, pe care ii ajutam sa fie mai eficienti si sa se adapteze schimbarilor punandu-le in echilibru competentele cu obiectivele.
Noi punem oamenii in valoare.
Competentele noastre acopera intreaga gama a resurselor umane: asigurarea necesarului de capital uman, testare, evaluare, training, coaching, audit resurse umane.
Dinamici, flexibili si creativi, actionam pentru atingerea obiectivelor clientilor nostri, cu care lucram in tandem.
Atitudinea de parteneriat ne caracterizeaza atat in relatia cu angajatorii, cat si cu cei aflati in cautarea unei configuratii profesionale in ascensiune.