agenti distribuitori produse pentru Bucuresti si jud. Ilfov

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- candidatul trebuie sa aiba o minima experienta in vanzari astfel incat sa stie cum trebuie vandut un produs, ce trebuie facut pentru ca acel produs sa se vanda.
- candidatul trebuie sa stie sa prospecteze piata, sa caute clientii potriviti care sa cumpere acel produs, care mai devreme sau mai tarziu este necesar tuturor in Bucuresti si in toata tara.
- agentul de vanzari urmeaza un curs de pregatire unde invata tot ce este necesar despre acel produs.
- Agentul de vânzari asigura promovarea si vânzarea directa a marfurilor si serviciilor ce fac obiectul ofertei comerciale a organizatiei
- Agentul de vânzari negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor încheiate cu clientii din portofoliu;
- Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
- Urmareste realizarea planului de vânzari lunar si anual stabilit de el impreuna cu echipa;
- Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii astfel incat acestia sa devina clienti fideli in a cumpara ulterior si alte produse.

CERINTE

VARSTA CUPRINSA INTRE 25 SI 65 ANI.
- absolvent studii medii / superioare
- Îsi stabileste prioritatile în raport cu cerintele potentialilor clienti si managerului companiei
- Disponibil pentru deplasari.
- Minim 1 an de experienta în munca pe o pozitie similara;
- Posesor permis de conducere – categoria B si auto personal ( constituie un avantaj )
- Dornic de munca si de castiguri, fidel, corect si serios in munca pe care o desfasoara.
- abil, bun negustor, energic, responsabil si mai ales sa iubeasca acest tip de job, sa aiba o pasiune pentru vanzari, pentru negocieri si incheieri de contracte.
- sa reuseasca sa incheie cat mai multe contracte intr-un timp scurt pentru ca sa poata obtine bonusuri si comisioane astfel incat sa fie multumit de el insusi si de munca depusa.
- sa caute si sa lupte mereu cu ambitie pozitiva pentru ca sa se autodepaseasca

BENEFICII OFERITE

- salariul din comisioanele obtinute in urma negocierilor si incheierilor de contracte
- bonus
-extrabonus
- tombola
- premii in produse sau excursii
- suport logistic gratuit
- cursuri de specialitate gratuite