agent vinzari

ELECTRIC TOP LOGISTIC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentul de vanzari negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
- Raspunde de intocmirea documentelor de livrare, incasari si plati;
- Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
- Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;
- Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii companiei;
- Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare;
- Acorda asistenta clientilor si potentialilor clienti;
- Participa activ la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii.
- Munca de teren;
- Prospecteaza piata si studiaza concurenta.

CERINTE

Cerinte
Absolvent / a studii medii
- Experienta in vanzari (avantaj productie publicitara)
- Abilitati de comunicare si negociere
- Prezenta agreabila, rezistenta la stres
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, Outlook, Internet)
- Posesor permis de conducere – categoria B (optional)
- Posesor auto personal( optional)
- Cunoasterea unei limbi straine de circulatie

DESCRIEREA FIRMEI

comert , consultanta publicitate