Agent Vanzari Turism Corporate

Talent Stream

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Generarea de new bussines, clienti noi
- Gestionarea portofoliului de clienti actual (intalniri periodice, prezentari de servicii catre angajatii clientilor)
- Pregatirea documentelor aferente inainte si in timpul vanzarii (facturare, emitere documente fiscale);
- Urmarirea incasarilor si asigurarea unui cash flow pozitiv pentru portofoliul gestionat
- Relatia cu clientii pe parcursul calatoriei; daca este cazul, rezolvarea eventualelor probleme;
- Informarea managerului si punerea in practica a deciziilor acestuia;
-Implicarea in orice activitate necesara pentru bunul mers al agentiei/grupului.

CERINTE

- Experienta minim 3 ani in vanzarea de servicii de travel catre clienti corporate,
- Experienta in organizarea de pachete pentru evenimente in tara si strainatate (zbor, cazare, servicii masa, excursii, plata taxa de participare, etc);
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Cunostinte solide de piata a turismului;
- Cunostinte de constructie tarifara servicii si pachete de servicii pentru grupuri si individuali (turism intern, extern, ticketing);
- Cunostinte de utilizare a sistemelor de rezervari a tour-operatorilor germani constituie un avantaj;
- Cunostinte de gestionare a produselor si serviciilor.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv.
- bonusuri in functie de rezultate

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare