Agent Vanzari/Telesales

VICO SERVICE RX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Identificarea si contactarea telefonica a clientilor potentiali

-Administrarea şi dezvoltarea propriului portofoliului de clienţi

-Prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în -conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
· urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;

-Stabileşte şi participă la întâlnirile cu clienţii

-Întocmeşte documentaţia premergătoare întâlnirilor;
redactează rapoartele şi procesele-verbale după întâlniri; întocmeşte documentele comerciale;
răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienţi şi de transmiterea documentelor de vânzare;
participă activ la planificarea şi implementarea strategiei de vânzări;

-Urmăreşte derularea şi finalizarea contractelor.

CERINTE

studii superioare
· experienţă de minim 2 ani într-un post similar din vânzări IT ;
· capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare cu clienţii, atenţie distributivă, simţ pentru detaliul semnificativ, capacitate rapidă de decizie;
· personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate şi eficienţă;
· cunoştinţe de limba engleză;
· cunoştinţe operare PC (Microsoft Word şi Excel, Internet);
· permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

-Oferim pachet salarial format din parte fixa si comision din vanzari
-Posibilitati de formare si dezvoltare profesionala
-Decontare deplasari/telefon

Concesionar Xerox. Service ,intretinere, piese echipamente Xerox. Oferta birotica completa, IT, retelistica, imprimante. Vanzare, service, intretinere, distribuitor piese.