Sales Reprezentative - publicitate on line si in reviste de ingrijire si frumusete

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileste si participa la intalnirile cu clientii si potentialii clienti
- Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor
- Intocmeste documentele comerciale
- Raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si transmiterea documentelor de vanzare
- Emite rapoarte lunare de incasari si orice tip de raporate solicitate de catre Angajator
- Urmareste in permanenta derularea contractelor comerciale si incasarea contravalorii stabilite prin contract
- Realizeaza diferite prezentari pentru clienti
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii si gaseste modalitati de fidelizare a acestora
- Identifica si aplica solutii de crestere a satisfactiei clientilor
- Consiliaza clientii cu privire la produsele companiei
- Raspunde de intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasari si plati cu numerar (chitante si dispozitii de plata/incasare)
- Raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu

CERINTE

- Studii medii/superioare
- un an experienta in vanzari
- LIMBA ENGLEZA NIVEL AVANSAT
- Abilitati de comunicare si negociere
- Seriozitate si perseverenta in atingerea obiectictivelor propuse
- Bune cunostinte utilizare calculator

BENEFICII OFERITE

Salariu fix+ comision, decontare transport

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!