Agent Vanzari Retail Bucuresti

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Negocierea preturilor, urmarirea comenzilor in derulare si livrarea la datele stabilite;
• Vizite periodice la clienti;
• Preluarea comenzilor de la clienti, solutionarea cererilor/problemelor aparute;
• Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu politica comerciala a companiei;
• Atragerea de clienti noi – identificarea de clienti potentiali, demararea si dezvoltarea relatiei cu aceasta categorie de clienti (retail & retele locale de magazine);
• Implementarea, asigurarea prezentei la raft a produselor din portofoliu, mercantizarea lor;
• Urmarirea atingerii target-urilor de vanzare;
• Realizarea de raportari obisnuite si speciale;
• Monitorizarea si furnizarea datelor despre concurenta;
• Intelegerea si interpretarea datelor esentiale despre piata si consumatori pentru a folosi aceste informatii si rezultate la dezvoltarea afacerii;
• Incasarea / verificarea /administrarea soldurilor in termenele stabilite prin contract;
• Realizarea obiectivelor comerciale ale firmei.

CERINTE

Experienta in domeniul vanzarii produselor "frozen food" (carne,legume);
• buna cunoastere a clientilor din segmentul de retail;
• Intelege caracteristicile si tendintele pietei de produse congelate;
• Orientare catre client/rezultate;
• Bun negociator, spirit diplomatic;
• Abilitate in stabilirea prioritatilor;
• Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Tichete de masa;
Masina de serviciu;
Telefon mobil.

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate