CONSULTANT ASIGURARI VIATA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

•prospectarea permanenta a pietei si promovarea produselor si serviciilor companiei - asigurari de viata, asigurari private de sanatate si pensii private
•crearea, administrarea si dezvoltarea portofoliului propriu de clienti
•stabilirea obiectivelor individuale si indeplinirea acestora, in conformitate cu planul de vanzari negociat
•identificarea nevoilor de asigurare ale clientului
•construirea de solutii pentru nevoile identificate si finalizarea vanzarii
•oferirea de servicii post-vanzare clientilor pe durata derularii contractului
•realizarea targetelor de vanzari si prezenta obligatorie la workshop-uri, sedinte si cursuri de perfectionare
•raportarea zilnica a activitatii in conformitate cu procedurile existente

CERINTE

•studii medii, studii superioare constituie avantaj
•cunostinte operare calculator
•Spirit intreprinzator
•persuasiv si perseverent
•spirit de initiativa si capacitatea de a relationa cu diverse tipuri de oameni
•abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate
•experienta in vanzari de servicii constituie avantaj
•experienta in vanzarea de asigurari si certificarea profesionala in domeniu (cod RAF) constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

•sistem de finantare cu trepte negociabile in functie de experienta anterioara
•bonusuri periodice in functie de volumul de vanzari generat
•subventionarea taxei de certificare in domeniul asigurarilor
•posibilitati de promovare profesionala in functie de performante
•participarea gratuita la programe de pregatire profesionala
•program de lucru flexibil