Agent vanzari pe distribuitori

ENIGMA TRADING 2000 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sa prospecteze in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti distribuitori si a cresterii cotei de piata a produselor companiei.
Mentinerea relatiei contractuale directe cu conducerea distribuitorilor.
Coordoneaza activitatea de distributie pentru distribuitori: comenzi, livrari, plati.
Urmareste atingerea targetelor de vanzari cantitative si calitative.
Monitorizeaza si motiveaza forta de vanzari a distribuitorilor in vederea realizarii obiectivelor companiei.
Intocmeste rapoarte electronice de vanzare lunare/ trimestriale/ la cerere.

CERINTE

Buna cunoastere a pietei distribuitorilor.
Obisnuit sa lucreze pe baza de planuri de vizita, sa intocmeasca rapoarte de vizita si sa continue actiunile pana la finalizarea proiectelor.
Aptitudini de comunicare, abilitati de negociere, putere de convingere, flexibilitate in functie de cerintele si tipologia clientului.
Perseverenta si orientare spre rezultate.
Experienta revanta in derularea relatiilor cu distribuitorii de non-food sau in vanzarea produselor de uz casnic si menaj constituie avantaj.
Obtinerea de rezultate utilizand eficient resursele alocate.

BENEFICII OFERITE

Se discuta in urma interviului.

Companie importatoare si distribuitoare de produse pentru uz casnic, menaj, curatenie si ambalaje din materiale plastice, cu birouri in Bucuresti.