Agent vanzari on-line

KIT Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Experienta in domeniul vanzarilor on-line, orientare catre client, abilitati de negociator, persoana organizata, serioasa, comunicativa, capabila de lucru in echipa

CERINTE

Identificarea potentialilor clienti, comercializarea unei game cat mai vaste de produse, mentinerea si administrarea relatiei cu clientii, negocierea ofertelor

Infiintati in 2006, echipa KIT Software s-a lansat cu o serie de proiecte proprii, prin care amintim: 24up.ro, IMarketIt.ro, HaveAJob.ro si altele - proiecte care, la scurt timp dupa la lansare au inceput sa se auto-sustina, in jurul lor formandu-se initial o comunitate de aproximativ 500 de vizitatori/zi. Portofoliul proiectelor noastre a devenit atractiv si pentru o serie de clienti noi care ne-au ales in dezvoltarea portalurilor lor.

Suntem astfel prima societate care a indraznit realizarea unui produs sub licenta Open - Source in Romania, sub forma platformei RA PHP Framework, aflata sub licenta GPLv3, fiind astfel singura echipa romaneasca activ implicata in acest domeniu. Am devenit cu timpul admiratori ai solutiilor ieftine si simple, experti in sisteme de operare Linux si programatori de exceptie in tehnolgiile Web (PHP, MySQL, XML, JS (Ajax) alaturi de dependintele lor).