Agent Vanzari (Manager Zona) - Vanzari Prin Telefon

Green Time SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza si prospecteaza in permanenta piata, pentru identificarea de noi clienti.
- Contacteaza clientii din baza de date alocata si promoveaza produsele companiei.
- Dezvolta si gestioneaza eficient portofoliul de clienti.
- Urmareste si indeplineste planul de vanzari si incasari.
- Asigura rezolvarea rapida a diferitelor solicitari de oferta sau comenzi.
- Mentine un nivel ridicat al satisfactiei clientilor.
- Actualizeaza si imbunatateste periodic baza de date cu clientii companiei.
- Prezinta superiorului ierarhic rapoarte de activitate zilnica (nr. clienti contactati, telefoane/faxuri sau e-mailuri trimise).
- Raporteaza superiorului ierarhic modul in care au fost solutionate solicitarile primite de la clientii companiei.
- Urmareste respectarea termenelor de plata acordate clientilor in vederea asigurarii incasarii la timp a facturilor.

CERINTE

- Studii superioare finalizate.
- Experienta si disponibilitate pentru vanzari business to business.
- Capacitate de organizare si incadrare in termene limita.
- Excelente abilitati de comunicare si atitudine orientata spre client.
- Excelente abilitati de organizare si planificare a activitatilor.
- Excelente abilitati de negociere si vanzare.
- Cunostinte de operare MS Office, internet si e-mail.
- Spirit de echipa, dar si capacitate de organizare individuala a activitatii.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.

Producator usi, ferestre, tehnica de umbrire si securitate, cu distributie la nivel national, lider pe piata de profil, cu o echipa tanara si ambitioasa.

Dintre produse amintim: automatizari, copertine, pergole, pereti cortina, tamplarie aluminiu, usi garaj, rulouri exterioare aplicate sau suprapuse, obloane exterioare, rolete textile, paneluri japoneze, jaluzele verticale, jaluzele orizontale, jaluzele plisate, etc.